понеділок, 23 листопада 2015 р.

Функції та їх графіки



Мета уроку:   систематизувати знання учнів з теми; закріпити вміння знаходити функції за заданими  формулами; поглибити знання знаходження відповідності даних функцій із формулами; створити  умови для формування умінь аналізувати та порівнювати; розвивати логічне мислення; виховувати тактовність у спілкуванні.
Тип уроку:     урок застосування знань.
Обладнання:
екран;
ноутбук;
мультимедійний проектор;
додаток до уроку: (Презентація.) – в електронному вигляді;
на кожній парті збірники завдань та матеріали із завданнями. 
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Добрий день діти! Я радий сьогодні вас бачити і дуже надіюся на спільну працю. Сьогодні ми будемо розглядати тему, де згадаємо матеріал не тільки 9 класу, але і попередніх років. Ми будемо з вами працювати як колективно так і в парах, самостійно набувати знань в ігрових формах.
Початок показу слайдів. (Презентація. Слайд 1)
     Повідомлення теми уроку.(Презентація. Слайд  2)
Які слова ми знаємо, що пов’язані з темою? (абсциса, ордината, область визначення, координата точки, область значень функції, нулі функції, властивість та інші.)
Тепер давайте сформулюємо мету нашого уроку. (Презентація. Слайд 3)
ІІ. Актуалізація знань учнів.
Дати відповіді на запитання:
Дайте означення функції.
Назвати способи якими задається функція?
Які з даних графіків є графіками функцій?   (Презентація. Слайд 4)
Що називають аргументом функції? значенням функції? областю визначення функції?
Назвати формули, що задають:
·        лінійну функцію (Презентація. Слайд  5);
·        функцію прямої пропорційності (Презентація. Слайд 6);
·        функцію оберненої пропорційності (Презентація. Слайд 7).
Що називають графіком функції?
А тепер за допомогою графіка функції вказати область значень, нулі, проміжки зростання та спадання функції. (Презентація. Слайд 8)
Робота в парах.
Аналогічне завдання тепер виконаємо у зошитах самостійно та перевіримо один в одного у товариша за партою. (Презентація. Слайд 9)
Ми знаємо, що графік функції у = х2 можна паралельно переносити вгору, вниз, вправо та вліво. І зараз ми з вами знайдемо залежність між формулами та записами. (Презентація. Слайд 10)
ІІІ.   Розв’язування вправ
Ми з вами повторили матеріал, а тепер можемо перейти до математичного диктанту.
         І   Математичний диктант. (Презентація. Слайд 11)

1.     Назвати абсцису точки А (4 ; 7)
2.     Функцію задано формулою у = 4х – 5. Знайти у(-2)
3.     Записати область визначення функції у =
4.     Знайти нулі функції у = х + 12
5.     Функцію задано формулою у = 5х + 15. Знайти х , якщо у(х) = 10
6.     Знайти область визначення функції у =
А тепер перевіримо виконання математичного диктанту. (Презентація. Слайд 12)
         ІІ   Гра “Хто швидше“ (гра на дві команди)
                            1 команда                                        2 команда
1.  f(х) = х2 – х + 1. Знайти:
a) f(0) + f(– 9) – f(2) + f(8);              б) f(10) – f(1) + f(3) + f(– 7).

         2.  Знайти область визначення функції:
         а) у = 3х – 2;                                   б) у = 5х + 1;
         в) у = ;                                               г) у = ;
         д) у = ;                           е) у = ;
         є) у = ;                                    ж) у = .
         3. Знайти нулі функції:
         а) у = х2 – 4х – 5;                            б) у = х2 – х – 6.
         ІІІ   Робота в зошитах
         № 308
         № 313
         № 357
         № 358 (а; б)
         IV  Побудова графіка функції.
         а) Учням пропонується розібрати алгоритм побудови графіка функції 
у = (х+m)2 + n. (Презентація. Слайд 13)

б) А тепер розглянемо алгоритм побудови графіка функції у = (х+3)2 + 4. (Презентація. Слайд 14)
в) Робота учнів самостійно у зошитах:
Побудувати графік функції  у = (х – 2)2 + 3. (Презентація. Слайд 15)
Після побудови графіка функції у зошитах учням пропонується побудова на готовому рисунку
IV.  Повторення.
         Знайди відповідність. (Презентація. Слайд 16.)
V.  Домашнє завдання. (Презентація. Слайд 17.)
 VІ.   Підведення підсумків уроку.
Розв’язування кросворду. (Презентація. Слайди 18 – 24.)
VІІ.   Висновок до уроку. (Презентація. Слайд 25.)
Учні разом із учителем аналізують роботу на уроці

Немає коментарів:

Дописати коментар