Тема:
Прямокутна система координат
Цілі уроку:
Цілі уроку:
Дидактична
Виховна
|
Мета
дидактична: повторення алгоритму побудови точок на
координатній площині, знаходження точок за координатами; узагальнення і
систематизація знань, умінь; відпрацювання навиків розв’язування задач на побудову точок на координатній
площині;
Мета
виховна: виховувати взаємоповагу, здорове суперництво,
акуратність в записах, працьовитість, інтерес до математичних знань, виховувати
уміння вислухати інших, виховувати активність, акуратність, дисциплінованість,
самокритичність, самостійність (самостійно працювати з дидактичними
завданнями)
Корекційно-розвиваюча мета:
формувати самостійність у практичній діяльності при набуванні графічних
навичок; розвивати пізнавальну діяльність, мовний розвиток (називати приклади,
пояснювати хід практичних дій), сенсоматорний розвиток (виконувати всі дії,
необхідні в досягненні результату); розвивати зорово-слухову пам'ять, увагу, логічне мислення
(уміння лаконічно висловлювати свою математичну думку), розвивати уміння
орієнтуватися в нестандартних ситуаціях, кмітливість, навички творчої роботи,
комунікативні і соціальні компетенції; розвивати навички раціонального
використовування часу.
Тип уроку:
систематизація і узагальнення знань,
умінь учнів.
Методи, форми і прийоми:
-
використання ключових слів;
- мозковий
штурм;
-
релаксаційний практикум;
- рефлексія
Очікувані результати: учні використовують засвоєні математичні поняття, терміни під час
побудови малюнків, розвиток умінь і навичок знаходити проміжні (складені) етапи побудові
точок, розвиток навичок знаходження точок за їх координатами і
уміння аналізувати вивчений матеріал.
Хід уроку.
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. ПЕРЕВІРКА ГОТОВНОСТІ ДО
УРОКУ.
Щоб зробити дивовижне,
Потрібно багато років,
Щоб здивуватися,
Достатньо однієї хвилини
К. Гельвеці
Привітання з учнями. Оголошення теми,
мети, форми проведення уроку.
-
Зверніть увагу на епіграф нашого уроку. Сьогодні ми будемо доводити, що
математика – це не суха наука, що з її допомогою можна створювати красиве.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
Фронтальне опитування
учнів (відповідають усно): (слайд 3)
Дано точки: А (-4; 6); В(-3;-4);
С(3;-8); D
(0;6);
Е
(-6; 0); K(5;0); N(3;-1); М(0;-7).
1.Назвіть абсциси точок А, С, Е, N.
2.Назвіть ординати точок. В, D, К, М.
3.Назвіть абсциси точок, які лежать на
осі ординат.
4.Назвіть ординати точок, які лежать на
осі абсцис.
5.У яких чвертях лежать точки А,
С, В, N?
6. Ординати яких точок недодатні?
ІІІ. ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК.
Діти слухають пісню і визначають з якої вона телепередачі.
Отже, урок присвячений тваринам «Цікавинки - забаванки».

(-6;10), (-3;10), (-1;7), (8;1), (15;-2),(13;-4), (6;0),
(4;-1), (3;-1), (1;-7), (-1;-7), (1;-6), (2;-1), (0;-1), (-2;-7), (-4;-7),
(-2;-6),(-1;-1), (-5;2), (-6;5), (-7;6), (-9;7).
Око (-5;8), послідовно їх з’єднати та отримати малюнок 
Сини́ця вели́ка — Спина зелена, надхвістя сіре. На голові
чорна «шапочка». Білі «щоки» облямовані чорним. Низ жовтий, із широкою (у
самців) чорною смугою посередині. Крила й хвіст блакитно-сірі з бурим. Поширена
по всій Україні.
Гніздиться в дуплах або шпаківнях,
іноді в норах, щілинах будівель, старих гніздах великих птахів. Гніздо мостить
з корінців, травинок, моху, вистеляючи шерстю
та пір'ям.
За літо
буває дві кладки. Кладка з 10—14 білих з червоно-коричневими плямами яєць,
наприкінці квітня.
Менш ніж через два тижні
вилуплюються пташенята, які через три тижні вилітають з гнізда. Живиться комахами,
павуками,
взимку насінням.
Восени і взимку збирається в табунці і мандрує разом з іншими видами синиць.
(слайд 7)

(-1;11), (-2;10), (0;7), (-2;5), (-7;3), (-8;0), (-9;1),
(-9;0), (-7;-2), (-2;-2), (-3;-1),
(-4;-1), (-1;3), (0;-2), (1;-2), (0;0), (0;3), (1;4),
(2;4), (3;5), (2;6), (0;10).
Око (1;6),
Немає коментарів:
Дописати коментар