Мета
уроку:
закріплювати уміння розв’язувати задачі
на відношення і пропорції, навчати учнів застосовувати знання на практиці;
показати значення вітамінів для здоров’я людини ;
розвивати обчислювальні навички,
пізнавальний інтерес учнів, розширювати кругозір, розвивати вміння
обґрунтовувати свою думку, культуру
математичної мови, розширювати валеологічні знання учнів;
виховувати взаємоповагу, охайність,
уважність, співчуття, прагнення досягти мети;
сприяти розвитку інформаційної,
особистісної, «уміння учитися», здоров’язбережувальної компетентностей через
використання інтерактивних методів
навчання та матеріалів валеологічної спрямованості.
Підготовчий
етап до уроку:
групам учнів надані випереджальні завдання щодо підготовки невеличкого
повідомлення про значення вітамінів для
людини.
ПЕРЕБІГ
УРОКУ
І.
Організаційний момент та підготовка до сприймання матеріалу уроку.
Учитель.
Розв’яжіть приклади і розташуйте
відповіді у порядку зростання, ви таким
чином дізнаєтеся ключове слово теми сьогоднішнього уроку.
Учні працюють у групах із
слайдами 1 і 2.(додаток
№1 – слайд для усної лічби; додаток
№2 – слайд з відповідями ).
Після встановлення ключового слова
«вітамін». Учитель оголошує тему й завдання уроку. Учні формулюють мету
для себе на урок, використовуючи ключові слова «знаю , вмію, розумію, навчусь, зрозумію, дізнаюся».
Учитель. Чому
на уроці математики ми сьогодні будемо
говорити про вітаміни? (Учні висловлюють свою думку).
Підсумок.
Дійсно деякі хвороби розвиваються через недостатню кількість корисних речовин –
вітамінів. Тільки у 1880 році російський вчений М.І.Лунін відкрив причину
захворювань у людей. Він довів, що у натуральних продуктах харчування, які
створює природа, існують невідомі
речовини, які необхідні для будь якого
організму. Ці речовини назвали вітамінами.
ІІ.
Вивчення нового матеріалу, закріплення знань на розв’язування задач.
Учень.
У організмі людини постійно проходить обмін речовин. Обмін речовин полягає в
тому, що із зовнішнього середовища в організм потрапляють різні речовини, засвоюються. Змінюються,
а у внутрішнє середовище знищуються
продукти розпаду. Окрім органічних речовин, води, мінеральних солей в організм
людини повинні потрапляти вітаміни. Вони
приймають участь у всіх фізіологічних процесах як важливі регулятори
життєдіяльності. В організмі людини вітаміни не утворюються або утворюються у
незначній кількості.
Вітаміни впливають на зростання, розвиток,
обмін речовин, є ферментами або входять у склад ферментів. При відсутності у
продуктах харчування того чи іншого вітаміну виникають захворювання –
авітамінози. Для повноцінного життя людині необхідно біля 20 вітамінів.
Учень. Дуже важливим є вітамін С. У
великої кількості він міститься у шипшині, чорної смородині, капусті, петрушці,
цибулі та інших. Окрім овочів і фруктів багато вітаміну С міститься у хвої
сосни, приблизно у 7 разів більше, ніж у лимонах. При недостатньої кількості
вітаміну С розвивається цинга, людина
слабшає, запалюються та кровоточать ясна, випадають зуби, знижується опір
організму до інфекційних захворювань. Потреба вітаміну С за добу складає 60-
100 мг. У людини яка палить вітамін С дуже погано засвоюється, спостерігається
постійний його дефіцит.
Клас
поділяється на дві групи. Кожній групі пропонується слайд з задачею (додаток
№3,
4
– слайд 3,4). Після розв’язання в групах презентується розв’язання задачі,
робиться висновок.
Висновок:
для задоволення добової потреби у вітаміні С необхідно з´їсти 50 г свіжих ягід
чорної смородини.
Учитель.
Розв’яжемо дві задачі про квашену капусту, яка містить велику кількість
вітаміну С. (додаток №6, 7
– слайд 6,7).
Учитель. Зараз ви проглянете слайд
(додаток №8
– слайд8) і відгадаєте про який продукт буде наша наступна задача.
Відповідь: молоко.
Фізхвилинка.
Необхідним буде виконання вправи
для очей , так як вони не тільки є профілактикою порушення зору, але й
сприятливі при неврозах, гіпертонії, підвищеному внутрішньочерепному тискові.
Це такі вправи:
1) вертикальний
рух очей вгору – вниз;
2) горизонтальний -
управо – уліво;
3) обертання
очима за годинниковою стрілкою і навпаки;
4) заплющити
очі й уявити по черзі кольори райдуги як можна чіткіше;
на
дошці до початку уроку накреслити будь-яку криву (спіраль, коло, ламану)
пропонується очима «намалювати» ці
фігури кілька разів в одному , а потім в іншому напрямку.
Учитель.
Продовжуємо
роботу. Вірно. У молочних продуктах, яєчних жовтках, печені міститься
необхідний нашому організму вітамін В. Розв’яжемо самостійно задачу про необхідну кількість молочних продуктів,
яку необхідно вживати у вашому віці щодня. (Додаток №9
– слайд 9.)
Після
розв’язання задачі перевіримо свою відповідь за слайдом 8 і дізнаємося про який
вітамін буде йти мова далі на уроці.
Відповідь:
вітамін Е.
Учень. Вітамін Е сприяє розвитку м’язів , сприяє
довголіттю, правильному розвитку дитини в організмі матері. Цим вітаміном
насичені рослинні масла, зелені овочі. При виготовлені овочевих салатів
використовуйте у більшості рослинну олію.
Учень. Існує ще вітамін, який дуже необхідний - це вітамін Д. У достатньої кількості він
міститься у риб’ячому жирі, печені, яєчних жовтках і інш. Утворюється під
впливом ультфіолетових променів. При недостатньої кількості вітаміну Д розвивається
рахіт, кістки таких дітей містять недостатньо кальцію і фосфору, а тому
відбувається деформація грудної клітки.
Після розв’язання – обговорення
результатів.
ІІІ.
Підсумок уроку. Рефлексія.
Запитання учням:
1. Яке ваше ставлення до вашої роботи на уроці?
Учні малюють на листочку обличчя,
на якому висловлюють своє відношення до уроку и показують учителю.( веселе ☺-
задоволені,
похмуре ☺- не
задоволені).
2. Хто досяг мети, яку поставив на сьогоднішній урок?
3. Хто поставив собі за мету підвисити рівень знань, умінь з теми через самоосвітню
діяльність.
4. Чи корисна була інформація, яку ви отримали на уроці про значення
вітамінів?
5 .Хто з вас буде намагатися
використовувати отриману інформацію на уроці у повсякденному житті?
ДЯКУЮ за співпрацю на уроці!!!!
ІV. Оцінювання
учнів за урок здійснюється протягом роботи на уроці згідно критеріїв
оцінювання, які мають усі учні на парті.
Немає коментарів:
Дописати коментар