понеділок, 23 листопада 2015 р.

Звичайні дроби


 «Предмет математики настільки серйозний, що потрібно по можливості робити його трохи цікавішим» 
Б.Паскаль.



Місце уроку в курсі: заключний урок теми «Звичайні дроби».
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації..
Форма уроку: урок-подорож.
Мета:
 навчальна – повторити, закріпити, розвинути та вдосконалити навики виконання арифметичних дій із звичайними дробами, продовжити роботу по формуванню навиків розв’язання рівнянь, текстових і логічних завдань;  
розвиваюча – формування навичок правильного відтворення знань і умінь, розвиток мови|промови|, здатності|здібності| оцінювати результати діяльності своїй і однокласників, розвивати логічне мислення, культуру математичної мови і записів;
виховна  – створення|створіння| умов для виховання культури навчальної праці, виховання організованості, відповідальності, зосередженості, концентрації уваги, виховання почуття співпереживання успіхам і невдачам товаришів, виховання інтересу до математики, взаємодовіри, посилювати міжпредметну інтеграцію.
Обладнання: сигнальні картки, проектор,  презентація для супроводу уроку, картки-бланки для відповідей учнів.
Очікувані результати: Після уроку учні зможуть:
          Ú   розв'язувати задачі на знаходження дробу від числа, числа за його дробом;
Ú розв'язувати задачі та вправи на додавання, віднімання, порівняння звичайних дробів з однаковими знаменниками;
Ú виконувати дії зі змішаними числами;
          Ú   скоригувати свої знання та вміння з розділів теми;   
Методи, форми і прийоми:
- використання ключових|джерельних| слів;
- мозковий штурм;
- релаксаційний практикум;
- рефлексія.     
 

                                          
Хід уроку.
І. Організаційний момент. Перевірка готовності до уроку (слайд 2)
Учитель звертає увагу учнів на епіграф, що записаний на дошці. Отже урок сьогодні буде цікавий, ми вирушимо у подорож за скарбами, а допомагати нам будуть…
      Кожен може за версту
      Риску бачить  дробову
      Зверху риски –  він чисельник
      А під рискою – знаменник.
      Дріб такий - погляньте
      Звуть його звичайний.
      Подивіться , що за дріб –
      Правильний, неправильний
      Ми сьогодні в дружбі з ним
      Всі зібрались на урок.
      Тож пора нам починати
       Кличе в подорож дзвінок.
         ... Так все вірно наші знання про звичайні дроби.
ІІ. Актуалізація опорних знань. (слайд 3-5)
Перш ніж ми відправимося у морську подорож нам необхідно прокласти маршрут. Візьміть будь-ласка маршрутні листки і почнемо роботу…Якщо відповідь правильна, то викреслюємо її в картці. Завдання оцінюється в 6 балів.
Варіант 1.


1





81



7


Питання до маршрутного листа:
Відповіді:    Варіант 1.











81







Варіант 2.

ІІІ. Застосування знань, умінь та навичок.
Отже, маршрут прокладено і перша зупинка на острові квітів.
Необхідно знайти значення виразу і відгадати назву квіток, що ростуть на цьому острові. Завдання оцінюється в 7 балів.

Немає коментарів:

Дописати коментар