понеділок, 23 листопада 2015 р.
Відкритий урок « Перпендикулярність прямих і площин у просторі»
Мета: Повторити і
закріпити знання учнів з теми:
«Перпендикулярність прямих і площин у просторі»
Перевірити
вміння учнів застосовувати набуті знання до
розв’язування
вправ і задач. Сприяти активізації розумової
діяльності учнів, виникненню внутрішніх мотивів навчання.
Розвиток
швидкості, кмітливості, наполегливості.
Виховання
в учнів відповідальності за свої знання.
Прищеплювати
любов до математики.
Тип уроку: Узагальнюючий.
Обладнання: Роздатковий матеріал, малюнки, підручники,
додаткова література, схеми лабіринтів, пінопластова
основа, спиці для побудову просторових фігур, бумага,
ножиці, проектор, ноутбук.
Завдання різнорівневої складності – рівень стандарту.
Для іншого рівня завдання можна ускладнити.
Для того щоб удосконалити розум,
Треба
більше роздумувати, ніж заучувати.
Рене Декарт
Геометрія – правителька всіх розумових
пошуків. М. В. Ломоносов.
Використання векторів та координат на площині
Мета: перевірка
якості та міцності засвоєного матеріалу, сформованості умінь і навичок;
внесення коректив з тем «Вектори» та «Координати на площині». Використання цих
тем на практиці. Патріотичне виховання школярів.
Тип
уроку: урок
перевірки і корекції знань, вмінь і навичок з використанням мультимедійних
засобів.
Засоби і матеріали:
ноутбук, проектор, колонки, презентація, кліпи, гімн, інтернет.
Використані матеріали: інтернет
ресурс: «Мета» мапи України, youtube, власні
кліпи.
Хід уроку.
1.
Організація класу.
2.
Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Мріє росточок явором стати,
Пташка маленька – у небі літати.
Вірить у диво кожна людина,
Вірить матуся у доньку і сина!
Хай живе надія!
Хай земля радіє!
Хай печаль серце оминає,
І добро всіх людей єднає!
Ночі вишневі у зоряній тиші,
Вітер блакиттю жито колише.
Ми збережемо нашу єдину,
Рідну Вкраїну, славну родину!
Вітаміни і здоров’я. Відношення і пропорції
Мета
уроку:
закріплювати уміння розв’язувати задачі
на відношення і пропорції, навчати учнів застосовувати знання на практиці;
показати значення вітамінів для здоров’я людини ;
розвивати обчислювальні навички,
пізнавальний інтерес учнів, розширювати кругозір, розвивати вміння
обґрунтовувати свою думку, культуру
математичної мови, розширювати валеологічні знання учнів;
виховувати взаємоповагу, охайність,
уважність, співчуття, прагнення досягти мети;
сприяти розвитку інформаційної,
особистісної, «уміння учитися», здоров’язбережувальної компетентностей через
використання інтерактивних методів
навчання та матеріалів валеологічної спрямованості.
Підготовчий
етап до уроку:
групам учнів надані випереджальні завдання щодо підготовки невеличкого
повідомлення про значення вітамінів для
людини.
Обладнання: слайд для усної лічби, слайд для групової
роботи, слайди з задачами.
Математична гра
Предмет математики настільки серйозний, що не потрібно упускати можливості зробити його цікавим.
Б. Паскаль
Мета:
§ Активізувати
пізнавальну діяльність учнів;
§ Стимулювати
актину творчу роботу школярів;
§ Розвивати
логічне мислення, кмітливість, уміння діяти в нестандартних ситуаціях;
§ Виховувати
відповідальне ставлення до колективної праці;
§ Сприяти
вихованню вміння учнів спілкуватися.
Методи навчання:
§ Створення
ситуації взаємодопомоги;
§ Створення
ситуації успіху;
§ заохочення.
Розв’язування квадратних рівнянь та рівнянь, що зводяться до квадратних
Мета:
освітня – узагальнити та
систематизувати знання учнів з теми:“Розв’язування квадратних рівнянь та
рівнянь, що зводяться до квадратних”;
виховна – виховувати
самостійність, інтерес до вивчення математики;
розвиваюча –
розвивати логічне мислення, кмітливість, наполегливість, охайність ведення
записів.
Обладнання:
презентація, картки оцінювання учнів,
проектор, екран.
Тип
уроку: узагальнення і систематизація
знань і вмінь
ХІД УРОКУ
І.
Організаційний момент.
ІІ. Перевірка
домашнього завдання.
ІІІ. Мотивація
навчальної діяльності.
Учитель.
Сьогодні у вас незвичайний урок, а
урок-змагання юних піратів. Отже, першу команду очолює Олексій відважний математик, а другу – Дмитро Сміливий геометр.
Уважно
подивіться на карту скарбів та перешкоди, які ви повинні здолати.(рис.1)
Прямокутна система координат (ч.2)

Заєць- русак найбільш поширений вигляд дрібної дичини. Вважається дуже
охайним, любить причісувати шерсть лапами і мовою. Живе переважно в степових
районах Європи і Малої Азії. Маскуватися в степовій місцевості йому прекрасно
допомагає його коричневе забарвлення хутра. У раціон живлення зайця входить
всіляка рослинна їжа, починаючи від коренеплодів і сухої трави і закінчуючи
корою дерев (особливо любить кору фруктових дерев). (слайд 10)

(12;3),(12;4),(11;6),
(11;7), (10;6),(10;7), (9;6), (7;6), (6;5), (-2;5), (-6;3),
(-6;1),
(-8;1), (-11;0), (-11;-4), (-7;-9),
(0;-9), (0;-7), (-2;-5), (-7;-3), (-7;-2),
(-6;-1), (-4;-1),
(-3;-3),(5;-3), (5;-2), (9;-2),(9;-1), (11;-1), (11;0), (9;0). Око (10;4), послідовно їх з’єднати та
отримати малюнок (слайд 11 )
(слайд 12)

•
Кіт сві́йський, або кі́шка сві́йська, як і його родич кіт дикий (лісовий) — невеликий ссавець ряду хижих родини котових.
•
Кіт знаходиться у
тісному співіснуванні з людиною понад 9500 років та є найпоширенішою
хатньою твариною. Поширений у всіх районах земної кулі.
•
Налічується кілька
десятків порід кота свійського.
•
Коти приблизно
одного розміру з іншими малими кішками, вони мають
струнке тіло, гострі зуби, чудовий зір та нюх, добре пристосовані для полювання на менших тварин.
Однак, коти, у порівнянні з дикими родичами, втратили смак до цукру, а певні популяції проявляють спадкову глухоту.
•
Ще нещодавно
вважалося, що коти були одомашнені у Стародавньому Єгипті, де вони були культовими тваринами. Однак,
одне дослідження 2007 року поставило ці дані під сумнів, запевняючи, що всі
домашні коти по жіночій лінії походять лише від 5 предків, ймовірно степових котів, що були
само одомашнені близько 10 тис. років тому на Близькому Сході. Найперші
археологічні відомості про одомашнення котів відносяться до часу приблизно 9500
років тому та були знайдені на Кіпрі. (слайд 13)

(7;3), (5;2),
(2;3), (-2;3), (-5;2),(-8;7), (-10;8), (-10;6), (-7;2), (-8;-1), (-8;-3),
(-6;-4), (-5;-4),
(-6;-3), (0;-2), (5;-3), (7;-4), (8;-4),(6;-2), (5;-1), (8;-1), (9;0).
Око (7;1),
послідовно їх з’єднати та отримати малюнок (слайд 14 )
Прямокутна система координат (ч.1)
Тема:
Прямокутна система координат
Цілі уроку:
Цілі уроку:
Дидактична
Виховна
|
Мета
дидактична: повторення алгоритму побудови точок на
координатній площині, знаходження точок за координатами; узагальнення і
систематизація знань, умінь; відпрацювання навиків розв’язування задач на побудову точок на координатній
площині;
Мета
виховна: виховувати взаємоповагу, здорове суперництво,
акуратність в записах, працьовитість, інтерес до математичних знань, виховувати
уміння вислухати інших, виховувати активність, акуратність, дисциплінованість,
самокритичність, самостійність (самостійно працювати з|із| |посібндидактичними
завданнями)
Корекційно-розвиваюча мета:
формувати самостійність у практичній діяльності при набуванні графічних
навичок; розвивати пізнавальну діяльність, мовний розвиток (називати приклади,
пояснювати хід практичних дій), сенсоматорний розвиток (виконувати всі дії,
необхідні в досягненні результату); розвивати зорово-слухову| пам'ять, увагу, логічне мислення
(уміння лаконічно висловлювати свою математичну думку), розвивати уміння
орієнтуватися в нестандартних ситуаціях, кмітливість, навички творчої роботи,
комунікативні і соціальні компетенції; розвивати навички раціонального
використовування часу.
Тип уроку:
систематизація і узагальнення знань,
умінь учнів.
Методи, форми і прийоми:
-
використання ключових|джерельних| слів;
- мозковий
штурм;
-
релаксаційний практикум;
- рефлексія
Очікувані|сподівані| результати: учні використовують засвоєні математичні поняття, терміни під час
побудови малюнків, розвиток умінь і навичок знаходити|находити| проміжні (складені|складові|) етапи побудові
точок, розвиток навичок знаходження|находити| точок за їх координатами|вирішенні| і
уміння аналізувати вивчений матеріал.
Функції та їх графіки
Мета уроку: систематизувати знання учнів з теми;
закріпити вміння знаходити функції за заданими
формулами; поглибити знання знаходження відповідності даних функцій із
формулами; створити умови для формування
умінь аналізувати та порівнювати; розвивати логічне мислення; виховувати
тактовність у спілкуванні.
Тип уроку: урок застосування знань.
Обладнання:
екран;
ноутбук;
мультимедійний
проектор;
додаток до
уроку: (Презентація.) – в електронному вигляді;
на кожній парті
збірники завдань та матеріали із завданнями.
Хід
уроку
І. Організаційний момент.
Добрий день
діти! Я радий сьогодні вас бачити і дуже надіюся на спільну працю. Сьогодні ми
будемо розглядати тему, де згадаємо матеріал не тільки 9 класу, але і
попередніх років. Ми будемо з вами працювати як колективно так і в парах,
самостійно набувати знань в ігрових формах.
Початок показу
слайдів. (Презентація. Слайд 1)
Повідомлення теми уроку.(Презентація.
Слайд 2)
Які слова ми
знаємо, що пов’язані з темою? (абсциса, ордината, область визначення, координата
точки, область значень функції, нулі функції, властивість та інші.)
Відношення. Пропорції
Мета уроку : - узагальнити та
систематизувати знання учнів з теми "Пропорція";
- розвивати пізнавальний інтерес , логічне
мислення;
- культуру математичної мови і записів;
- інтерес до математики;
- виховувати колективізм ;
Обладнання : Роздатковий матеріал
План уроку :
1.Вступ
ІІ. Повідомлення теми,
мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ.Актуалізація опорних
знань .
- Теоретичний тур.
- Практичний тур.
іУ. Підбиття підсумків
уроку .
У.Домашнє завдання.
Хід уроку:
І. Вступ
" Математика - це мова плюс міркування, це наче мова і логіка разом
. Математика - це знаряддя для міркування визначає Р.Фейнман. (слайд)
Діти, ви знаєте , що найбільша цінність
будь-якої держави - це люди . Але вони є не тільки цінністю , але й творцями
.Для цього потрібно бути розумною і освіченою людиною . Стати такою можна
тільки тоді , коли розум не знає ні хвилини спокою , а силу розуму додають
вправи і постійний пошук .
ІІ. Повідомлення мети і завдань уроку (слайд)
Сьогодні незвичайний урок щоб підвести
підсумок з теми , проведемо ділову гру "Компетенцію" .
Компетенція - це готовність учня
використовувати засвоєні знання вміння і
навики.
Компетентний - це той , хто вміє
застосовувати здобуті знання, вміння та досвід. (Слайд)
Пам'ятка для учнів
1. Міркуй самостійно,
твори і дій по можливості.
2.Мисли активно, дій
оперативно.
3.Будь упевнений у своїх
силах, оціни свої знання.
Записуємо число, класна
робота.
Клас поділимо на три групи.В кожній групі є лідер, секретар)
ІІІ.Актуалізація опорних знань
І етап
« Хай живе теорія»
1.Теоретики.
Звичайні дроби
«Предмет математики настільки серйозний, що потрібно по можливості робити його трохи цікавішим»
Б.Паскаль.
Місце
уроку в курсі: заключний
урок теми «Звичайні дроби».
Тип уроку:
урок узагальнення та систематизації..
Форма уроку:
урок-подорож.
Мета:
навчальна –
повторити, закріпити, розвинути та вдосконалити навики виконання арифметичних
дій із звичайними дробами, продовжити роботу по формуванню навиків розв’язання
рівнянь, текстових і логічних завдань;
розвиваюча
– формування навичок правильного відтворення знань і умінь, розвиток мови|промови|, здатності|здібності| оцінювати результати
діяльності своїй і однокласників, розвивати логічне мислення, культуру
математичної мови і записів;
виховна
–
створення|створіння|
умов для виховання культури навчальної праці, виховання організованості,
відповідальності, зосередженості, концентрації уваги, виховання почуття
співпереживання успіхам і невдачам товаришів, виховання інтересу до математики,
взаємодовіри, посилювати міжпредметну інтеграцію.
Обладнання:
сигнальні картки, проектор, презентація
для супроводу уроку, картки-бланки для відповідей учнів.
Очікувані
результати: Після уроку учні зможуть:
Ú
розв'язувати задачі на знаходження дробу від числа, числа за його
дробом;
Ú розв'язувати задачі та
вправи на додавання, віднімання, порівняння звичайних дробів з однаковими
знаменниками;
Ú виконувати дії зі
змішаними числами;
Ú скоригувати свої знання та вміння з розділів
теми;
Гра. як інструмент всебічного розвитку школяра
I.
Обґрунтування актуальності та
практичної значимості досвіду.
Всебічний
розвиток особистості – це основне завдання сучасної школи. Зараз науково –
технічний прогрес зростає з кожним днем. В цих умовах, коли об’єм наукових, в
тому числі і математичних знань та методів безпосередньо проникає в сферу
матеріального виробництва заставляє кожного члена суспільства безперервно
вчитися, тобто оновлювати знання, а то й переучуватися.
У взаємодії педагогів з дітьми гра займає не останнє
значення. На це вказували такі видатні педагоги як К.Д. Ушинський, Н.К.
Крупська, А.С. Макаренка та ін. Психологічні механізми
ІГРОВИЙ діяльності, її вплив на розвиток дитини, можливості її використання в педагогічних цілях
привернули увагу цілого ряду педагогів і психологів: Я.С. Виготського, Д. Б. Ельконіна, Н.С.
Лукіна та ін
Активізація пізнавальної діяльності молодших школярів. Цьому питанню присвячені роботи В.В. Давидова, Ю.К. Бабанського та ін У роботі вчителів можна виявити ряд недоліків, які заважають ефективному застосуванню гри в навчання школярів. Вчу осмислювати навчальний матеріал, робити обґрунтовані висновки і проводити дедуктивні судження. На уроках ознайомлюю з математичними таблицями, які є необхідністю в життєвих ситуаціях.
Активізація пізнавальної діяльності молодших школярів. Цьому питанню присвячені роботи В.В. Давидова, Ю.К. Бабанського та ін У роботі вчителів можна виявити ряд недоліків, які заважають ефективному застосуванню гри в навчання школярів. Вчу осмислювати навчальний матеріал, робити обґрунтовані висновки і проводити дедуктивні судження. На уроках ознайомлюю з математичними таблицями, які є необхідністю в життєвих ситуаціях.
Гра в повній мірі відповідає активній
природі школяра. Знання стають зрозумілі дитині в тому випадку,
якщо засвоєння їх відбувається активно. У зв'язку з цим нами
дослідно-експериментальним шляхом були виділені наступні умови підвищення
ефективності використання гри на уроках математики, які
сприяють активізації пізнавальної діяльності школярів:
1. Облік вікових
особливостей.
Інформаційна картка учасника першого туру Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2016”
Інформаційна картка
Учасника першого туру
Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2016”
1.
|
Прізвище,
ім’я та по батькові Митрюк Віта
Василівна
|
2.
|
|
3.
|
Місце
роботи (найменування освітнього закладу відповідно до статуту)
Косівсько-
Полянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Рахівської районної ради
Закарпатської області, 401, 3-72-34
|
4.
|
Посада
Вчитель математики та інформатики
|
5.
|
Педагогічний
стаж роботи 4 роки
|
6.
|
Кваліфікаційна
категорія Спеціаліст другої категорії
|
7.
|
Звання
-
|
8.
|
Педагогічне
кредо Мети досягає той, хто її прагне
|
9.
|
Інноваційні
форми роботи та технології, що використовуєте
Інтерактивні
технології кооперативного навчання (робота в парах, робота в малих групах,
діалог, коло ідей), нестандартні уроки, колективно – групового навчання
(мікрофон, мозковий штурм, аналіз ситуації), індивідуальна робота, науковий
експеримент при вивченні нового матеріалу, робота із картками, гра з словами. |
Підписатися на:
Дописи (Atom)