понеділок, 23 листопада 2015 р.

Майстер-клас з уроку математики: "Функції та їх графіки" (9 клас)


Урок математики "Пропорція. Основна властивість пропорції" (6 клас)


Відкритий урок « Перпендикулярність прямих і площин у просторі»



Мета:  Повторити і закріпити знання учнів з теми:
            «Перпендикулярність прямих і площин у просторі»

             Перевірити вміння учнів застосовувати набуті знання до
             розв’язування вправ і задач. Сприяти активізації розумової
             діяльності учнів, виникненню внутрішніх мотивів навчання.
             Розвиток швидкості, кмітливості, наполегливості.
             Виховання в учнів відповідальності за свої знання.
             Прищеплювати любов до математики.

Тип уроку:  Узагальнюючий.
Обладнання: Роздатковий матеріал, малюнки, підручники,
              додаткова література, схеми лабіринтів, пінопластова
              основа, спиці для побудову просторових фігур, бумага,
              ножиці, проектор, ноутбук.

Завдання різнорівневої складності – рівень стандарту. Для іншого рівня завдання можна ускладнити.

                                         Для того щоб удосконалити розум,
                                       Треба більше роздумувати, ніж заучувати.
                                                                                          Рене Декарт
                                       Геометрія – правителька всіх розумових
                                       пошуків.                            М. В. Ломоносов.

Використання векторів та координат на площині



Тема: Використання векторів та координат на площині.
Мета: перевірка якості та міцності засвоєного матеріалу, сформованості умінь і навичок; внесення коректив з тем «Вектори» та «Координати на площині». Використання цих тем на практиці. Патріотичне виховання школярів.
Тип уроку: урок перевірки і корекції знань, вмінь і навичок з використанням мультимедійних засобів.
Засоби і матеріали: ноутбук, проектор, колонки, презентація, кліпи, гімн, інтернет.
Використані матеріали: інтернет ресурс: «Мета» мапи України, youtube, власні кліпи.
Хід уроку.
1.                Організація класу.
2.                Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Мріє росточок явором стати,
Пташка маленька – у небі літати.
Вірить у диво кожна людина,
Вірить матуся у доньку і сина!

Хай живе надія!
Хай земля радіє!
Хай печаль серце оминає,
І добро всіх людей єднає!

Ночі вишневі у зоряній тиші,
Вітер блакиттю жито колише.
Ми збережемо нашу єдину,
Рідну Вкраїну, славну родину!

Вітаміни і здоров’я. Відношення і пропорції


Тема уроку.        Вітаміни і здоров’я. Відношення і пропорції.
Мета уроку:
закріплювати уміння розв’язувати задачі на відношення і пропорції, навчати учнів застосовувати знання на практиці; показати значення вітамінів для здоров’я людини ;
розвивати обчислювальні навички, пізнавальний інтерес учнів, розширювати кругозір, розвивати вміння обґрунтовувати свою думку,  культуру математичної мови, розширювати валеологічні знання учнів;
виховувати взаємоповагу, охайність, уважність, співчуття, прагнення досягти мети;
сприяти розвитку інформаційної, особистісної, «уміння учитися», здоров’язбережувальної компетентностей через використання  інтерактивних методів навчання та матеріалів валеологічної спрямованості.
Підготовчий етап до уроку:   групам учнів надані випереджальні завдання щодо підготовки невеличкого повідомлення про значення  вітамінів для людини.
Обладнання:  слайд для усної лічби, слайд для групової роботи, слайди з задачами.

Математична гра

Предмет математики настільки серйозний, що не потрібно упускати  можливості зробити його цікавим.

    Б. Паскаль

Мета:
§  Активізувати пізнавальну діяльність учнів;
§  Стимулювати актину творчу роботу школярів;
§  Розвивати логічне мислення, кмітливість, уміння діяти в нестандартних ситуаціях;
§  Виховувати відповідальне ставлення до колективної праці;
§  Сприяти вихованню вміння учнів спілкуватися.
Методи навчання:
§  Створення ситуації взаємодопомоги;
§  Створення ситуації успіху;
§  заохочення.

Розв’язування квадратних рівнянь та рівнянь, що зводяться до квадратних


Мета: освітня – узагальнити та систематизувати знання учнів з теми:“Розв’язування квадратних рівнянь та рівнянь, що зводяться до квадратних”;
              виховна – виховувати самостійність, інтерес до вивчення математики;
              розвиваюча – розвивати логічне мислення, кмітливість, наполегливість, охайність ведення записів.
Обладнання: презентація, картки оцінювання учнів, проектор, екран.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань і вмінь

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Учитель. Сьогодні у вас незвичайний урок, а урок-змагання юних піратів. Отже, першу команду очолює Олексій відважний математик, а другу – Дмитро Сміливий геометр.
Уважно подивіться на карту скарбів та перешкоди, які ви повинні здолати.(рис.1)